The Face Shop Rice Water Bright Cleansing Light Oil Review
ENG In my last post on cleansing oils (here) I was professing my love for this cleansing method, however, as the Una Brennan cleansing oil is almost impossible to get hold of outside of the UK, I decided to try out a Korean offering. The Face Shop Rice Water Bright Cleansing Light Oil (try to say that fast and without stumbling) has gained quite a cult following on the Internet, so I couldn't wait to give it a go.

It comes in two versions - Rich and Light. As my skin has not been overly dry recently, I went for the lighter version. The Face Shop's website describes it as "a fresh cleansing oil for oily skin, cleansing thick makeup and impurities with light touch (contains natural rice bran ingredients, mineral oil free)". Well, they weren't joking when they said it was light. The consistency is quite runny and watery, it actually feels like a love child of a micellar water and a proper cleansing oil. However it does not influence the effectiveness of the product - this oil melts away even the most stubborn mascara. Afterwards skin feels nice and clean, no signs of greasiness or tightness. It's also gentle enough to use under the eyes (I have the world's most sensitive eye area and this product does not sting). Even though it is lightly scented, this oil hasn't caused any breakouts. So far, so good, however, if you are allergic to natural oils, be careful, as this product contains rice bran oil and jojoba seed oil. 

One pump dispenses just enough oil to remove all the makeup and dirt, though I usually like to follow up with another cleanser. You have to use it just like any other oil cleanser - apply it on dry skin, massage it for a while and then rinse off with water. This one takes far less time to remove than my previous cleanser, so it's definitely the one to reach for at the end of a long day. 
Overall, I think that the cult status of this product is well justified, as it is a light, gentle and quick way to cleanse the skin. 


***

LV Iepriekšējā rakstā par attīrošajām eļļām (šeit) es ilgi un dikti sajūsminājos par šo jaunatklāto kosmētikas noņemšanas metodi, tomēr tā kā Una Brennan produktus Latvijā nopirkt ir gandrīz neiespējami, nolēmu izmēģināt kādu no korejiešu eļļām. The Face Shop Rice Water Bright Cleansing Light Oil (pamēģini šo izrunāt ātri un bez aizķeršanās) interneta vidē ir ieguvusi kulta statusu, tādēļ nevarēju vien sagaidīt, kad to beidzot izmēģināšu. 

Šai eļļai ir pieejamas divas versijas - "Light" un "Rich". Tā kā mana āda pēdējā laikā nebija izteikti sausa, izvēlējos "Light" eļļu, kas būtībā ir paredzēta taukainas ādas īpašniekiem. The Face Shop mājaslapa apraksta šo produktu kā "svaigu attīrošu eļļu taukainai ādai, kas viegli noņem biezu kosmētikas kārtu un attīra ādu (satur dabīgas rīsu kliju sastāvdaļas, nesatur minerāleļļu)." Ražotājs noteikti nesameloja par šī produkta vieglumu. Tam ir ūdeņaina konsistence, gandrīz kā micelārā ūdens un standarta attīrošās eļļas krustojumam. Tomēr tas nekādā veidā neietekmē produkta efektivitāti - eļļa spēj noņemt pat visietiepīgāko tušu un visbiezāko grima kārtu. Pēc produkta lietošanas āda ir tīra, ne miņas no eļļainuma vai savilktas sajūtas. Tā ir arī pietiekami maiga, lai to izmantotu zem acīm (man ir pasaulē jūtīgākā āda zem acīm un šī eļļa nekož, kā arī nerada nekāda veida kairinājumu). Neskatoties uz to, ka produktam piemīt viegls aromāts, tas nav kalpojis par iemeslu jaunām pumpām vai aizsprostotām porām. Tomēr cilvēkiem ar alerģisku reakciju uz dabīgām eļļām skaistumkopšanas produktos es ieteiktu būt uzmanīgiem, tā kā šis produkts satur rīsu kliju eļļu un jojobas sēklu eļļu. 

Kosmētikas noņemšanai ir pilnīgi pietiekami vienu reizi uzspiest uz produkta pumpīti, tomēr neskatoties uz efektīvo attīrīšanu, man patīk vēlreiz nomazgāt seju ar citu sejas tīrītāju. Šis produkts ir izmantojams kā jebkura eļļa kosmētikas noņemšanai - eļļa jāuzklāj uz sausas ādas, kādu brītiņu jāpamasē, lai "iekustinātu" kosmētiku un tad jānoskalo ar siltu ūdeni. The Face Shop eļļa viennozīmīgi ir ātrāks kosmētikas noņemšanas veids, nekā Una Brennan eļļa, kas padara to par lielisku variantu pēc kā sniegties garas dienas noslēgumā. 

Kopumā domāju, ka šis produkts noteikti attaisno savu kulta statusu, tā kā tas ir viegls, maigs un ātrs veids kā attīrīt ādu. 
Vanda MBeauty, Skincare