Evening Skincare Routine


ENG I'm definitely no skincare expert, however something in my diligently carried out routine seems to work, as my semi-problematic skin has been back to its pre-teen self, No lumps, no bumps, no dry patches. Much as my morning routine, the evening one is also loosely based on an Asian style skincare routine in the sense that I'm double cleansing every night and half of my skincare favourites are from Asian brands. I guess that the number of products mentioned in this post may seem like an overkill for someone in their twenties, however keep in mind that what works for me might not necessarily work for you and vice versa. 

OIL CLEANSER I usually opt for oil cleansers as they are the quickest and most pleasant way to get rid of makeup. It took me a while to find one that doesn't burn my eyes, leaving me helplessly waving my hands in a desperate search of the nearest towel. Oh, the glamour. The Face Shop Rice Water Bright Cleansing Light Oil is still a firm favourite of mine (read the full review here) - I like the pump, I like the texture and I love how effective it is. It instantly melts away every bit of makeup no matter how waterproof it is. This will also work great for oily-skinned people, as the product doesn't add extra oiliness to the skin or clog pores. 

FOAM CLEANSER Now this one is a bit of a wild card. As my evening cleanser I use a creme-mousse from a Latvian brand Mossa which is pH neutral (!), contains fruit acids and is made with natural ingredients. At first I was unsure about how my skin will react to such product, but everything turned out better than expected. I even got my mom and boyfriend hooked on this thing. What drew me to this product is the pH neutral claim - if you have ever read anything on Asian skincare, you'll know that pH 5.5 is the way to go. Not a massive game-changer, but still a pleasant and gentle product to use. 

EYE CREAM What would my skincare routine be without any snail products? I have the Mizon Snail Repair Eye Cream which is a bit more moisturising than my morning pick. This one is made of 80% snail mucin, so it's full of antioxidants, proteins and glycolic acid. The cream sinks into the skin in a matter of seconds, leaving it plump and moisturised. I'd highly recommend this one for those with the extra sensitive eye area, as I haven't experienced any burning or discomfort with this product. 

OIL I am a big fan of oils. Face oils, body oils, cooking oils, aromatherapy oils - I don't discriminate. Kiehl's Midnight Recovery Concentrate is a love child of dry oil, serum and aromatherapy oil. I like it because it works well at nourishing the skin while also being light and fast-absorbing. Read the full review here.

How many steps are in your evening skincare routine?

***

LV Es noteikti neesmu eksperts ādas kopšanas jautājumos, tomēr kaut kas manā ilgstoši praktizētajā ikvakara rutīnā strādā, un nu mana daļēji problemātiskā āda ir atgriezta tās pirms pubertitātes stāvoklī. Nekādu nesmukumu, sausu pleķu vai pūtīšu. Līdzīgi kā mana rīta ādas kopšanas rutīna, arī šī ir balstīta uz Āzijas stila rutīnu, kurā tiek izmantota dubultā sejas attīrīšana, kā arī daudzi produkti no korejiešu zīmoliem. Pieņemu, ka pieminēto produktu daudzums varētu likties pārlieku liels priekš 20+ gadus veca cilveka, tomēr jāpatur prātā, ka tieši šī produktu kombinācija darbojas priekš manas ādas.

EĻĻA KOSMĒTKAS NOŅEMŠANAI Parasti izvēlos eļļas kosmētikas noņemšanai, jo manuprāt, tas ir ātrākais un patīkamākais veids kā tikt vaļā no kosmētikas kārtas. Pagāja kāds laiks līdz atradu eļļu, kas nededzina acis un neliek izmisīgi vicināt rokas, meklējot tuvāko dvieli. The Face Shop Rice Bright Cleansing Light Oil joprojām ir manā favorītu sarakstā (pilna atsauksme šeit). Man patīk pievienotais pumpītis, patīk produkta tekstūra un es nevaru vien nopriecāties par tā efektivitāti. Tas momentāli izšķīdina jebkādu kosmētiku, neskatoties uz tās noturību. Produkts lieliski derēs arī cilvēkiem ar taukainu sejas ādu, jo tas neaisproto poras, kā arī nepadara ādu eļļaināku.

PUTOJOŠAIS ATTĪRĪTĀJS Šis bija visai negaidīts pirkums. Vakarā kā otro soli sejas attīrīšanā izmantoju pašmāju ražojumu - MOSSA krēmputas, kuru sastāva ir augļskābes, dabīgas sastāvdaļas un tām ir neitrāls pH līmenis. Sākotnēji nebiju pārliecināta, kā mana āda reaģēs uz šo produktu, tomēr viss izvērtās labāk, nekā bija cerēts. Es pat pamanījos tās izreklamēt gan mammai, gan draugam. Par pirkumu mani pārliecināja tieši solījums par neitrālo pH līmeni - ja kādreiz esiet interesējušies par Āzijas ādas kopšanas pamatiem, tad jau  esat pazīstami ar ideju, ka sejas attīrītājam ir jābūt ar aptuveni neitrālu pH līmeni robežās no 5.5 - 6. Lai arī šis produkts neradīja dramatiskas pārmaiņas ādas stāvoklī, tas ir pietiekami efektīvs un maigs ādas attīrītājs, kas ir patīkams ikdienas izmantošanā.

ACU KRĒMS Kas gan būtu ādas kopšanas rutīna bez gliemju produktiem? Šajā solī izmantoju Mizon Snail Repair acu krēmu, kas ir nedaudz mitrinošāks nekā acu krēms, kuru izmantoju no rīta. Šī krēma sastāvā ir 80% gliemju slienu, tādēļ tas ir pilns ar antioksidantiem, proteīniem un glikolskābi. Krēms iesūcas ādā pāris sekunžu laikā, to pamatīgi pabarojot un mitrinot. Šo krēmu es ieteiktu arī īpaši jūtīgas acu zonas īpašniekiem, jo to lietojot es neesmu piedzīvojusi nekādu diskomfortu vai dedzināšanu.

EĻĻA Esmu liela eļļu fane. Sejas eļļas, ķermeņa eļļas, cepšanas eļļas, aromaterpaijas eļļas - man patīk visas! Kiehl's Midnight Recovery Concentrate ir sausas eļļas, seruma un aromaterapijas eļļas mīlas bērns. Man tas īpaši iet pie sirds, jo tas pabaro ādu, neskatoties uz vieglo tekstūru un ātrām absorbēšanās spējām. Pilna atsauksme atrodama šeit.

Cik daudz laikietilpīgs ir jūsu sejas kopšanas rituāls?

Vanda MBeauty, Skincare