Two Amazing Sunscreens, No White Cast Included

skinfood_broccoli_sun_cream_review

ENG No matter what kind of skin you have, there is one issue we all have in common - sun damage. I'll leave the whole physical and chemical filter lecture to the professionals, but the long and short of it is use it daily, apply it generously and look for ones that offer both UVA and UVB protection. When I went on an SPF hunt, I wanted something that does not smell like the good ol' sunscreen and doesn't leave my skin with a thick, pore-clogging layer of white cream. Here are the ones that passed the test and managed to sneak in into my daily routine:

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF 50 PA+++ A particularly good pick for those with sensitive skin, this sunscreen offers the soothing properties of aloe along with high UVA and UVB protection. As it is lighter in consistency, I suggest using it in combination with an SPF-free moisturizer. People with oily skin will love this, as it is light, sinks in quickly and leaves the skin sheen-free for the whole day.

Skinfood Broccoli Sun Cream SPF 42 PA+++ This one is an all-arounder. Perfect for anyone with normal to dry skin, this can also be used on its own as a moisturizer. Even though the formula is a tad heavier than the previously mentioned, this stuff sinks into the skin in a matter of minutes, leaving it protected and nourished with a faint smell of greenery. I've found that this also doubles up as a primer, as makeup seems to stay on for a bit longer after I've applied it.

NOTES

  • SPF indicates the level of protection from UVB rays while PA indicates the level of protection from UVA rays. 
  • UVB rays are responsible for skin burns and UVA rays cause the aging of the skin.
  • Don't stock up on SPF bottles for years to come, as SPF degrades and it should be repurchased every year.
  • SPF does not add up. If you have a BB cream with an SPF 35 and a sunscreen with an SPF 50, you'll only have the highest SPF you are using which, in this case, is SPF 50.

Do you have any SPF recommendations? Share away!

***

LV Neraugoties uz ādas tipu dažādību, ir viena problēma, kas mums visiem ir kopēja - saules radītais kaitējums. Lekciju par fiziskajiem un ķīmiskajiem aizsargfiltriem atstāšu profesionāļiem, tomēr vēlos pieminēt pāris lietas, kas ir pilnvertīgas aizsardzības pamtā: SPF lietošana ikdienā, saules aizsardzības produktu uzklāšana biezā kārtā un uzmanības pievēršana gan UVA, gan UVB staru aizsardzības līmenim. Kad devos SPF līdzekļu meklējumos, es meklēju kaut ko, kas nesmaržotu pēc vecā, labā saules aizsargkrēma, kā arī produktu, kurš ļauj ādai elpot, nenosprosto poras un neatstāj baltu atspīdumu. Rakstā pieminētie produkti atbilst visiem maniem kritērijiem, un nu tie ir pamanījušies ielavīties manā ikdienas ādas kopšanas rutīnā:

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF 50 PA +++ Šis krēms būs īsta svētība visiem, kuri cieš no jutīgas ādas, jo papildus augstajam aizsardzības līmenim, sastāvā esošā alveja cītīgi strādā pie ādas nomierināšanas. Tā kā pēc konsistences šis krēms ir viegls, iesaku to lietot kopā ar sejas krēmu, kurš nesatur SPF. Pateicoties krēma vieglajai konsistencei, kā arī spējai ātri iesūkties ādā, krēms lieliski derēs visiem, kam ir normāla, kombinēta vai taukaina sejas āda.

Skinfood Broccoli Sun Cream SPF 42 PA +++ Krēms, kurš pilda arī sejas krēma funkcijas, īpaši labi derēs cilvēkiem ar normālu un sausu ādu. Neskatoties uz to, ka šis produkts ir nedaudz biezāks par iepriekšminēto SPF līdzekli, tas pāris minūšu laikā iesūcās ādā, padarot to pabarotu, aizsargātu un viegli smaržojošu pēc zaļumiem. Jāatzīmē, ka pēc šī produkta uzklāšanas paildzinās kosmētikas noturība.

PIEZĪMES
  • SPF norāda saules staru filtru spēju pasargāt no UVB stariem, bet PA raksturo aizsardzību pret UVA stariem. 
  • UVB stari rada ādas apdegumus, bet UVA stari ir atbildīgi par ādas pāatrinātu novecošanos. 
  • Nav jēgas atlaižu laikā iegādāties veselu kaudzi ar SPF produktiem, jo SPF ātri vien zaudē savu efektivitāti un katru gadu ir vēlams iesākt ar jaunu iepakojumu.
  • SPF nesummējas. Ja pieņemam, ka BB krēma SPF aizsardzības līmenis ir 35, bet tam pa virsu uzklātais SPF ir 50, tad gala rezultātā aktīvs ir SPF ar augstāko saules staru filtru, kas šajā gadījumā ir 50.

Kādus saules aizsargkrēmus jūs esat iecienījuši?Vanda MBeauty, Skincare