Vitamin C Serum: Is It Worth the Hype?


ENG The OST Vitamin C Serum has graced my beauty wishlist for as long as I can remember. As I am a complete newbie when it comes to active ingredients and right combinations, it took me a while to figure out what changes I had to make to my daily skin care routine in order to properly integrate the serum, but more on that later.

The serum promises to exfoliate, brighten the skin, remove blackheads and fade both acne scars and PIH. Basically, I was hoping that it would effectively even out my skin tone and bring it back to its scar-free self. The star of the whole ingredient list is the ascorbic acid which accounts for 20% of the serum. With that in mind, the serum should be used as a part of the evening routine as ascorbic acid degrades when it comes in contact with UV rays. I've used this stuff every night for two weeks as a third step in my evening routine - after double cleansing my skin, I wait for 15 minutes to allow my skin to return to its normal pH level and then apply the serum. It is worth noting that the product dries to a somewhat sticky finish, however, it can be easily fixed by applying another cream on top after the serum has fully absorbed. There is a bit of a tingling sensation just after application, but it disappears within a minute or two. Nothing painful, just slightly uncomfortable. 

Now, I know that I've used this stuff for a short period of time, but the results have seriously blown me away. I had some noticeable acne scarring and discoloration on my cheeks and chin which has been there since my teenage years. As you can imagine, buns and ponytails were a "no-no" for me. Well, in less than a month the discolouration has significantly faded. Like, by 80%. I haven't noticed any impact on my blackheads and pores, but I've read somewhere that it takes around 6 months for the product to reach its full potential, so I'll keep you updated on that. As of now, my skin is not only brighter and clearer, it is also much softer due to the slight exfoliation that the serum provides. No doubt that this will become a staple in my daily skincare routine for a long, long time.

Notes:

  • Vitamin C has a relatively short shelf life, as it is sensitive to oxygen and light. Be sure to keep the product out of direct sunlight and keep it tightly sealed at all times. 
  • A fresh serum is almost transparent while an oxidized one turns yellow or even brown. 
  • Vitamin C serum thickens the dermis layer of your skin, so it acts as a "booster" for your sunscreen.

Where to buy:

Wishtrend has always a good deal on OST products or you can always order it from a trusted seller on Ebay. It normally retails for 15-20 dollars. 

***

LV OST zīmola Vitamin C serums ir bijis manā nebeidzamajā kosmētikas vēlmju sarakstā jau ilgu, ilgu laiku. Tā kā esmu pilnīga iesācēja aktīvo sastāvdaļu integrēšanā sejas kopšanas rutīnā, man pagāja visai ilgs laiks līdz atradu pareizo produktu kombināciju.

Šis serums sola likvidēt atmirušās ādas šūnas, izlīdzināt un uzlabot ādas toni, samazināt melno punktu daudzumu, kā arī "izbalināt" gan aknes radītās rētas, gan pēciekaisuma hipopigmentāciju (angliski - PIH). Būtībā es cerēju, ka šis produkts spēs efektīvi izlīdzināt manu ādas toni, kā arī pilnībā likvidēt pusaudžu vecumā iegūtās aknes rētas. Produkta sastāvdaļu sarakstā ir atrodamas tādas vielas kā niacinamīds un tējas koka lapu ekstrakts, tomēr tā īstā zvaigzne ir 20% askorbīnskābe. Tā kā UV staru ietekmē askorbīnskābe sadalās, serumu ir ieteicams iekļaut vakara sejas kopšanas rutīnā. Šo produktu lietoju katru vakaru divu nedēļu garumā kā trešo soli savā rutīnā - pēc tam kad esmu attīrījusi sejas ādu gan ar eļļu, gan ar sejas mazgājamo līdzekli, es pagaidu 15 minūtes līdz āda atgriežas pie normāla pH līmeņa un tad uzklāju serumu. Ir vērts pieminēt, ka pēc nožūšanas serums kļūst nedaudz lipīgs, tomēr tas ir viegli labojams, uzklājot pa virsu nakts krēmu (būtībā jebkuru barojošu krēmu). Pāris minūtes pēc uzklāšanas serums viegli kož, bet tas pāriet līdzko āda ir pieradusi pie produkta.


Es saprotu, ka serumu esmu lietojusi salīdzinoši īsu laiku, tomēr divu nedēļu laikā redzētie rezultāti mani patīkami pārsteidza. Kopš tīņu vecuma man uz vaigiem un zoda ir saglabājušās nelielas, tumšas rētas. Kā jau varat iedomāties, copes, zirgastes un pārējās frizūras, kuras atsedza vaigus man bija pilnībā izslēgtas. Mazāk kā meneša laikā rētas ir gandrīz pazudušas un ādas tonis ir manāmi izlīdzinājies. Vismaz par kādiem 80 procentiem. Ietekmi uz melnajiem punktiem un porām manījusi neesmu, tomēr kaut kur lasīju, ka produkts sasniedz savu pilno potenciālu pēc aptuveni 6 mēnešu lietošanas, tādēļ noteikti ziņošu arī par tālākajiem rezultātiem. Šobrīd āda ir kļuvusi ne vien vienmērīgāka, bet arī maigāka pateicoties seruma spējai maigi likvidēt atmirušās ādas šunas Varu ar pārliecību teikt, ka šis produkts manā ādas kopšanas rutīnā būs vēl ilgu, ilgu laiku.

Piezīmes:

  • Vitamīnam C parasti ir salīdzinoši īss derīguma termiņš, tā kā viela reaģē uz skābekli un gaismu. Serums ir jāglabā prom no tiešiem saules stariem, kā arī pati pudelīte ir cieši jāaizskrūvē, lai maksimāli paildzinātu produkta dzīvi.
  • Svaigs serums ir gandrīz caurspīdīgs, bet oksidējies serums kļūst izteikti dzeltens vai pat brūns.
  • Serumi ar vitamīnu C padara biezāku dermu, tādējādi padarot saules aizsargkrēmus vēl nedaudz efektīvākus.

Kur iegādāties:

Wishtrend mājaslapā parasti ir labi piedāvājumi uz visiem zīmola OST produktiem. Vēl liela serumu izvēle ir atrodama Ebay pie pārbaudītiem un uzticamiem pārdevējiem. Seruma cena svārstās no 15-20 dolāriem. 
Vanda MBeauty, Skincare