Recent Reads #1


ENG Slowly but surely, I'm getting back on the reading train. I'm still hoping to catch up on my reading challenge, however at this point it seems highly unlikely as I'm 11 books behind. 11 books, people!!!! Nevertheless, recently I've read some pretty interesting books which I wanted to share with you all. As per usual, most of them are non-fiction with one classic thrown into the mix.

The Life-Changing Magic of Tidying Up // Marie Kondo
I consider myself to be quite organized, but I was interested to see what this bestseller has to offer. I have to say that this book is less about the actual process of tidying and more about changing your mindset when it comes to decluttering. The main idea is to get rid of things that "don't spark joy" - pretty simple, right? For me, this method worked amazingly well, as I managed to get rid of piles of unwanted stuff without feeling guilty. While I find some ideas expressed in this book to be quite silly (emptying your purse at the end of each day and talking to your belongings, to name a few), overall it's a good guide to decluttering and organizing. Also, the vertical folding method is a must-try.

Steal Like an Artist // Austin Kleon
Probably one of the best books on creativity I've ever read. The book is an expanded version of a list of ten simple things the author wished he'd heard when he was younger. Full of quotes, illustrations and advice, it acts as a reminder that creativity is for everyone. This is a great read if you are unsure about your creative potential or if your creative river is running dry.

It's Not About How Good You Are, It's About How Good You Want To Be // Paul Arden
Similarly to the previous book, this is also a quick and easy read. Even though it's written primarily for those who work in the advertising industry, ideas shared in this book can be applied to all aspects of life. My most important takeaway? Don't be afraid of sharing all your knowledge and helping others. 

Rebecca // Daphne du Maurier

When it comes to fiction, I try to catch up on classics that I haven't read. Rebecca was one of those books that always popped up on various recommendation lists, so I finally decided to give it a shot. Surprisingly, this was a very captivating read. The dark, gothic and haunting atmosphere was definitely one of my favorite aspects of this book. This is THE perfect book to read on a dark, rainy evening while curled up under a blanket with a delicious cup of tea. 

I'm always on a lookout for new books to read - what are your recommendations?

***

LV 
Pēc ilgas pauzes, esmu atgriezusies lasītāju rindās - cerams, ka uz palikšanu. Es joprojām ceru sasniegt savu šī gada grāmatu lasīšanas mērķi, tomēr šobrīd tas šķiet maz ticams, jo es atpalieku par veselām 11 (!!!!) grāmatām. Pēdējā laikā ir sanācis iziet cauri vairākiem interesantiem gara darbiem ar kuriem arī šodien vēlos padalīties. Kā parasti, lielāko daļu grāmatu saraksta veido dokumentālā literatūra, bet pa vidu ir ieklīdusi arī kāda negaidīti aizraujoša daiļliteratūras grāmata.

The Life-Changing Magic of Tidying Up // Marie Kondo
Neskatoties uz to, ka es sevi uzskatu par samērā tīrīgu un organizētu cilvēku, man bija ārkārtīgi interesanti uzzināt, ko piedāvā šis dižpārdoklis. Jāsaka, ka grāmata vairāk koncentrējas uz atbrīvošanos no liekajām mantām, nevis uzkopšanas procesu. Tās pamatdoma ir atbrīvoties no mantām, kuras vairāk nerada prieku - skan visai vienkārši, vai ne? Manā gadījumā šī metode nostrādāja apbrīnojami labi, jo pēc grāmatas izlasīšanas es pamanījos atbrīvoties no vairākām nevaajdzīgo mantu kaudzēm bez vismazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem. Lai arī dažas grāmatā paustās idejas manā izpratnē ir visai smieklīgas (piemēram, regulāra rokassomiņas izkrāmēšana un sarunāšanās ar savām mantām), kopumā tā kalpo par labu ceļvedi tīrākas mājvietas veidošanā.

Steal Like an Artist // Austin Kleon
Iespējams, ka šī ir labākā līdz šim izlasītā grāmata par radošumu. Būtībā, grāmata balstās uz desmit lietām, kuras autors būtu vēlējies zināt savā jaunībā. Šis citātu, ilustrāciju un padomu kopums atgādina lasītājiem, ka jebkurā no mums mīt radošais potenciāls. Lieliska grāmata, kuru lasīt brīžos, kad zūd ticība savā radošumā vai arī vienkārši aptrūkstās idejas.

It's Not About How Good You Are, It's About How Good You Want To Be // Paul Arden
Līdzīgi kā iepriekšminētā grāmata, arī šī ierindojas ātro un vieglo lasāmvielu sarakstā. Lai arī tā ir domāta kā lasāmviela tiem, kuri strādā reklāmas un mārketinga nozarē, grāmatā snietie padomi ir attiecināmi gandrīz uz visām dzīves jomām. Manā izpratnē vērtīgākais domu grauds - nebaidies dalīties ar visām savām zināšanām un palīdzēt citiem.

Rebecca // Daphne du Maurier
Tās retās reizes, kad izvēlos grāmatu no daiļliteratūras rindām, sniedzos pēc klasikas, lai atgūtu iekavēto. "Rebeka" bija viena no tām grāmatām, kas visbiežāk parādījās dažādos grāmatu sarakstos, tādēļ beidzot nolēmu to izlasīt. Jāatzīst, ka mani pamatīgi pārsteidza, cik ļoti šī grāmata mani "ievilka". Pateicoties grāmatas tumšajai un noslēpumainajai atmosfērai, tā kalpo par lielisku papildinājumu lietainiem vakariem, kas tiek pavadīti zem segas, gardas tējas tases sabiedrībā.

Es vienmēr meklēju jaunu lasāmvielu, kuru pievienot savam grāmatu sarakstam - kādi ir jūsu ieteikumi?
Vanda MBooks, Lifestyle